Подвиг Купріяна Сивого в роки Першої світової війни

Перша світова війна спалахнула 1 серпня 1914 року. Вона виникла як наслідок крайнього загострення суперечностей між головними капіталістичними країнами за новий поділ світу. Війну готували всі імперіалістичні країни. Європа поділилася на два блоки: з одного боку Троїстий союз у складі Німеччини, Австро-Угорщини та Італії (в ході війни Італія відійшла від Троїстого союзу, а до нього приєдналася Туреччина і Болгарія), а з другого - Антанта, до якої ввійшли Англія, Франція та Росія. На боці Антанти згодом воювали Японія, Італія, Румунія і США. Всі держави виношували свої загарбницькі цілі.

Війна поставила Україну в епіцентр військово – політичних дій. Українську «карту»  в ті роки прагнули розіграти Німеччина, Австро – Угорщина, Румунія, свої інтереси в цьому регіоні намагалися відстояти Англія і Франція. Українці, розділені кордонами і фронтами, змушені були воювати  один проти одного за чужі їм інтереси.
Одним із найкривавіших театрів бойових дій стала Волинь, не обійшла стороною Перша світова війна і Боратин, адже з літа 1915 по травень 1916 року село знаходилося в зоні бойових дій.  Практично все чоловіче населення призовного віку служило у російській армії, багато з них загинули на фронті. Особливих руйнувань село зазнало під час Брусиловського прориву. Визволяли Боратин у травні 1916 року частини 8-го армійського корпусу (командир – генерал-майор В. М. Драгомиров), який входив до складу 8-ї армії (командир – А. М. Каледін).  В кінці травня 1916 року Боратин було визволено.
Після війни лишилася історична пам’ятка -  пам’ятник Купріяну Сивому, розвіднику російської царської армії, жителю с. Боратин. Пам’ятник стоїть на місці страти Купріяна Сивого,  в центрі Боратинського форту.
Сьогодні наша країна переживає складні часи. Анексовано Крим, йдуть бойові дії в Луганській і Донецькій областях. Багато загиблих. Війна знову, як і сто років тому стоїть на порозі нашої країни. А щоб не допустити її, потрібно пам’ятати історію своєї країни.

         У цій роботі Дарина намагалась дослідити долю жителя села Купріяна Сивого, який загинув під час Першої світової війни, охарактеризувати події Першої світової війни на території села Боратин. 





0 коментарі :

Дописати коментар